Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2020-10-09

Senasis turgus atjaunėja

Senajame Klaipėdos miesto turguje dar šį rudenį sulauksime nemažai pozityvių pokyčių: atnaujinamos halės vidinės erdvės, keičiamas apšvietimas, grindų dangos, perkamos naujos prekybos vitrinos, įrengiamos stiklinės pertvaros. O šį šeštadienį turgavietėje šurmuliuos rudeninė Derliaus šventė.
Investuoja į ateitį
Turgavietės halėje netrukus bus pradėta prekiauti ne tik įvairiais mėsos produktais, gėlėmis, bet ir žuvies produktais. O šaltukui spustelėjus, į halę persikels ir prekyba vaisiais bei daržovėmis.
Nors šie metai dėl paskelbto karantino prasidėjus COVID-19 pandemijai nebuvo lengvi, tačiau UAB Senasis turgus į naujus metus tikisi žengti tik su nedideliu nuostoliu ir investuoja į ateitį. Optimizmo teikia ir didėjantys pirkėjų srautai, ir norinčiųjų prekiauti suinteresuotumas.
Netolimoje ateityje planuojama atlaisvinti aikštę tarp halės ir Taikos prospekto, iškeliant fiziškai ir morališkai susidėvėjusius prekystalius bei pavėsines. Šiandien čia prekiaujantiesiems bus pasiūlytos patogesnės vietos. O Klaipėdos miesto savivaldybės parinkti rangovai šiuo metu projektuoja visas teritorijas aplink Senąjį turgų. Tikimasi, kad jos bus iš esmės atnaujintos ES lėšomis.
„Norime vakarietiško turgaus - tokio, kokį matome didžiuosiuose Europos miestuose: jaukų, patrauklų, nedidelį, kuriame prekiaujama šviežiais maisto produktais, išskirtinėmis, senamiesčiui būdingomis prekėmis, o ne pigiomis kiniškomis. Mūsų senamiestis yra mažas, jaukus, jame turi būti turgus, kuriame žmonės norėtų lankytis, ateitų čia ne tik apsipirkti, bet ir pabendrauti, maloniai praleisti laiko, gal ne tik kažką įsigyti, bet ir parduoti - toks turgus yra mūsų siekiamybė„, - sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.
Patikimiems ir reikliems pirkėjams - kokybė
UAB Senojo turgaus direktorius Viačeslavas Karmanovas teigia, kad Senasis turgus turi patikimus ir reiklius pirkėjus, kurie vertina gerą čia parduodamos produkcijos kokybę. „Kaina nėra lemiamas veiksnys: čia renkasi pakankamai išrankūs ir pasiturintys pirkėjai, jų daugėja. Tą supranta ir prekeiviai, atitinkamai parinkdami aukštesnės kokybės produkciją. Kita vertus, turguje ne vien prekiaujama, bet ir bendraujama: nei mūsų prekeiviai, nei pirkėjai žodžio kišenėje neieško“, - pastebi jis.

Bendrovei jau pavyko pritraukti naujų prekiautojų - daugiausia ūkininkų, kurie kiekvieną šeštadienį iš įvairių Lietuvos vietovių atveža savo užaugintą ar pagamintą produkciją ir prekiauja ja Turgaus aikštėje.
„Kalbame su kiekvienu prekybininku, tariamės, ką padaryti, kad žmonėms būtų patogu dirbti. Nelaukiame stebuklų, o patys stengiamės veikti taip, kad Senasis turgus atjaunėtų„, - juokiasi V. Karmanovas.
Jis paneigia vyraujančius stereotipus, neva, mokamas automobilių statymas atbaido potencialius pirkėjus: „Tik pažiūrėkite, kokiais automobiliais atvažiuoja mūsų pirkėjai... Nors vietos parkuotis yra pakankamai, tradicinėmis turgaus dienomis darosi ankšta.“
Rudeninė mugė
Šį šeštadienį (spalio 10 d.) Senajame turguje nuo 8 iki 15 val. vyks rudeninė Derliaus šventė. Joje prekybininkai iš visos Lietuvos siūlys įvairiausias prekes: nuo tautodailės ir dizaino dirbinių iki mėsos, žuvies ir kitų maisto produktų. O augalų mėgėjai galės išsirinkti iš gausybės sodinukų ir medelių savo sodui.
Šaltalankių ūkis, autentiškos latviškos „karvutės“, naminė duona, prieskoniai ir jų mišiniai, natūralūs daržovių traškučiai, sezamo chalva, gruziniška duona, rankų darbo tekstiliniai ir mediniai žaislai, tautodailės medžio ir vytelių dirbiniai, papuošalai, odos gaminiai, moteriški drabužiai. Visa tai ir dar daug kitų gėrybių rasite jau šeštadienį vyksiančioje mugėje.Grįžti į peržiūrą